Navigation



Mentors

Major Name Class Year
Arabic Morghan Cyr 2020
Biology Priya Alagesan
Michael Rosamilia
Aaron Hong
Connor King
Rayleigh Palmer
Cristian Tolento
Beau Blass
Kaycie Hutcheson
Freddie Xu
2018
2018
2019
2019
2019
2019
2020
2020
2020
Biomedical Engineering Emelina Vienneau
Kendall Liang
Marisha Madhira
Ryan Zerega
Kat Hefter
Grant Mak
Jasmine Nevil
2018
2019
2019
2019
2020
2020
2020
Chemistry Malik Williams 2019
Computer Science Kelly Cochran
Sarah Hendrix
Sophie Polson
Stone Mathers
Anthony Rodriguez
Max Bartlett
Liam Pulsifer
2018
2018
2018
2019
2019
2020
2020
Economics Elliott Baker
Victoria Cormack
Mitchell Gladstone
Alec Wall
Griffin Reilly
2019
2019
2019
2019
2020
Electrical and Computer Engineering Kat Hefter
Grant Mak
2020
2020
English Manda Hufstedler
Cathy Choi
2018
2020
Environmental Science and Policy Anna Balas 2019
Evolutionary Anthropology Sam Honig
Mia Carlyle
2018
2019
French Kira Panzer
Alec Wall
2018
2019
Linguistics Jill Jones 2020
Mathematics Sean Holt 2020
Mechanical Engineering Sean Kelly
Selene Spatz
Cameron Esses
Sam Lester
2018
2018
2019
2020
Neuroscience Rachel Corr
Aurelio Falconi
Julia Kozlowski
Kira Panzer
Beau Blass
Jill Jones
Katy Marek
2018
2018
2018
2018
2020
2020
2020
Physics Gia Jadick 2020
Political Science Morghan Cyr
Gia Jadick
Freddie Xu
2020
2020
2020
Program II Alina Walling 2020
Psychology Erik Savereide
Rebekah Lester
2018
2020
Public Policy Rebecca Hall
Cathy Choi
2019
2018
Russian Cristian Tolento 2019
Spanish Anna Balas
Carter Lovvorn
2019
2020
Statistical Science Sarah Zimmerman
Jess Needleman
2018
2020
Minor Name Class Year
Arabic Max Bartlett
Katy Marek
2020
2020
Chemistry Priya Alagesan
Aurelio Falconi
Sam Honig
Kira Panzer
Michael Rosamilia
Erik Savereide
Mia Carlyle
Aaron Hong
Kendall Liang
Marisha Madhira
Cristian Tolento
Beau Blass
Jill Jones
Carter Lovvorn
Katy Marek
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2019
2019
2019
2019
2019
2020
2020
2020
2020
Chinese Aaron Hong
Griffin Reilly
Freddie Xu
2019
2020
2020
Computational Biology and Bioinformatics Kelly Cochran
Kevin Mutchnick
2018
2018
Computer Science Kat Hefter
Sean Holt
2020
2020
Cultural Anthropology Rayleigh Palmer 2019
Economics Jess Needleman 2020
Education Rebekah Lester 2020
Energy Engineering Selene Spatz 2018
Environmental Science and Policy Rebecca Hall 2019
Evolutionary Anthropology Rachel Corr 2018
Finance Victoria Cormack 2019
French Sarah Zimmermann 2018
German Victoria Cormack 2019
Global Health Priya Alagesan
Kaycie Hutcheson
Carter Lovvorn
2018
2020
2020
History Rebecca Hall 2019
Japanese Malik Williams 2019
Linguistics Victoria Cormack
Alec Wall
2019
2019
Medical Sociology Julia Kozlowski 2018
Medieval Renaissance Studies Cameron Esses 2019
Music Aurelio Falconi
Aaron Hong
2018
2019
Neuroscience Connor King
Kat Hefter
2019
2020
Philosophy Liam Pulsifer 2020
Psychology Rachel Corr
Mia Carlyle
Kendall Liang
2018
2019
2019
Russian Sarah Hendrix 2018
Spanish Anthony Rodriguez 2019
Statistical Science Kelly Cochran
Sarah Hendrix
Mitchell Gladstone
2018
2018
2019
Visual Media Studies Manda Hufstedler 2018
Certificate Name Class Year
Aerospace Engineering Selene Spatz
2018
Decision Science Jess Needleman
Liam Pulsifer
2020
2020
Documentary Studies Manda Hufstedler 2018
Genome Science and Policy Michael Rosamilia 2018
Human Rights Rebecca Hall 2019
Information Science and Studies Sophie Polson 2018
Jewish Studies Morghan Cyr 2020
Policy, Journalism, and Media Studies Mitchell Gladstone
Griffin Reilly
2019
2020
Sustainability Engagement Anna Balas 2019

Pre-Professional Name Class Year
Pre-Grad School Kelly Cochran
Rachel Corr
Sarah Hendrix
Sean Kelly
Emelina Vienneau
2018
2018
2018
2018
2018
Pre-Med Priya Alagesan
Aurelio Falconi
Sam Honig
Julia Kozlowski
Kira Panzer
Erik Savereide
Mia Carlyle
Aaron Hong
Connor King
Kendall Liang
Marisha Madhira
Rayleigh Palmer
Cristian Tolento
Beau Blass
Jill Jones
Carter Lovvorn
2018
2018
2018
2018
2018
2018
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2019
2020
2020
2020
Pre-Dental Katy Marek
Jasmine Nevil
2020
2020
Pre-Nursing Kaycie Hutcheson 2020
Pre-Law Cathy Choi 2020